Budućnost pala u finišu, Zvezda na 19-0!

Veliki derbi u Podgorici između Budućnost Volija i Crvene zvezde nakon drame pripao je Beograđanima koji su došli do skora 19-0! Sjajan meč u ''Morači'', često su se dvije ekipe smjenjivale u vođstvu, išle i na dvocifrenu prednost, u finišu prava drama u kojoj su ''plavi'' imali prednost na pet sekundi do kraja, ali na kraju poen iz odbojke Kalinića za četvrti poraz ekipe Igora Jovovića u ABA ligi!

U prvoj četvrtini viđeli smo čak 47 poena, raspoloženi su bili igrači oba tima, za razliku od druge dionice koju su plavi riješili u svoju korist 17:11 i na odmor otišli sa sedam koševa prednosti. Podgorički tim je u 24. minutu imao 15 poena prednosti, ali je do kraja treće četvrtine dozvolio rivalu da preokrene rezultat i taj dio meča završi sa razlikom od osam poena (62:54). Domaćin je bolje počeo i posljednju četvrtinu i poveo 64:62, vodio je i 73:67, zatim 75:71 ali nije uspio da izdrži do kraja.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Markus Vilijams sa 19, dok je Čarls Dženkins ubacio 17 poena. U ekipi Budućnosti najbolji je bio Rejnolds sa 18, dok je Bojan Subotić meč završio sa 13 koševa.Beogradski tim nakon 11 godina pobijedio je u Podgorici i upisao 19. pobjedu u regionalnom takmičenju ove sezone. Budućnost će u narednom kolu, 31. Januara, biti gosti Mega Leksa.

BUDUĆNOST VOLI - CRVENA ZVEZDA 76:77 (24:23,17:11, 13:28, 22:15)

Sastavi:

Budućnost Voli: Kuk 8, Šehović 9, Dašić 6, Planinić 9, Subotić 13, Čarapić, Vitkovac 7, Popović 1, Ivanović 5, Rejnolds 18, Paunić, Rikić.

Crvena zvezda: Vilijams 19, Rebić, Dangubić, Mitrović 8, Lazić 3, Blažič, Kalinić 5, Marjanović 6, Tejić, Dženkins 16, Jović, Cirbes 18.

TOK MEČA:

I ČETVRTINA: Počeo je meč... Duel je otvorio Planinić, a nakon minut ipo utakmice bilo je 4:4. Vilijams je pogodio za 8:5 ali je Šehović uzvratio trojkom za izjednačenje. Igra se strašno brzo, gosti su na skoro sedam minuta do kraja već napravili pet ličnih greški, sa druge strane Budućnost ni jednu. Na sredini dionice bilo je 11:13 za Zvezdu. Sjajna igra Rejnoldsa, odlično je proigrao Planinića koji je pogodio za dva uz dodatno slobodno za 16:15 za plave na tri ipo minuta do kraja. Odlična igra u odbrani domaćina za +5 na minut i 33 sekunde do kraja. Bogata prva četvrtina 24:23 za Budućnost.

II ČETVRTINA: Počelo je drugih deset minuta... Mitrović pogađa za preokret, a onda i Cirbes 24:27 što je već nakon dva minuta natjeralo Jovovića da zatraži tajm-aut. Smanjio je Dašić, uslijedio je dobar period igre bez koša koji je prekinuo Lazić trojkom za 26:30 na pet ipo minuta do pauze. Sa tri vezana koša Budućnost je preokrenula na 32:30 u 16. minutu. Tehničku grešku zaradio je strateg Zvezde Dejan Radonjić, Budućnost je to iskoristila i pogodila za 35:30 na dva ipo minuta do kraja četvrtine. Na minut i 22 sekunde plavi su vodili 38:32. Stigla je i trojka Subotića za +7, na dužu pauzu otišlo se sa 41:34 za Budućnost.

III ČETVRTINA: Počela je treća četvrtina...Budućnost je sjajno poečla ovaj period igre, sa dvije trojke Rejnoldsa te poenima Planinića došla do velikih 49:34. Međutim, uzvratila je Zvezda serijom 9:0 za 49:43 na pet minuta do kraja dionice. Nakon još jednog slabo organizovanog napada, uslijedila je kontra gostiju, Vilijams je pogodio trojku i smanjio na 49:46. Igor Jovović je poslije serije Beograđana od 12-0 bio primoran da zatraži tajm-aut. Ivanović je napokon prekinuo post plavih, ali je već u sljedećem napadu uzvratio Dženkins trojkom. Ivanović je na dva minuta do kraja četvrtine pogodio sa slobodnih bacanja za 54:51. Međutim, nova trojka Mitrovića za izjednačenje, a na minut do kraja pogodak Vilijamsa za nevjerovatan preokret gostiju koji su početkom treće četvrtine gubili 15 razlike. Budućnost je krenula fantatsično, ali je usljedila katastrofa, na kraju treće četvrtine 54:62. Četiri trojke Vilijamsa, i serija Zvezde 28:5!

IV ČETVRTINA: Posljednjih deset minuta... Dženkkns je promašio zakucavanje, na drugoj strani pogodio je Subotić sa slobodnih bacanja za -6. SUbotić pogađa i trojku za 59:62. Rejnolds je bio sjajan u odbrani, izborio slobdona i pogodio za -1. A onda stiže i noa trojka Subotića za seriju 10:0 i preokret Budućnosti 64:62 na osam minuta do kraja meča. Cirbes poravnava na šest minuta do kraja. Kuk je pogodio trojku na tri ipo minuta do isteka vremena za 67:65. Koševima Rejnoldsa plavi su otišli na +5 na dva ipo minuta do kraja. Trojka Šehovića sa sirenom podigla je publiku na noge na minut i 35 do isteka vremena. Jovović je zatražio tajm aut nakon poena Cirbesa za 73:69 (do kraja minut i 33 sekunde). Zvezda je smanjila na dva poena, ali je Šehović na 53 sekunde do kraja pogodio oba slobodna za 75:71. Planinić je napravio faul u napadu na 21 sekundu prije kraja, Radonjić je zatražio tajm-aut. Dženkin je sa slobodnih smanjio na 75:74 na 15 sekundi do kraja, tam-aut je zatražio Jovović. Faul nad Kukom koji je pogodio jedno za +2. Faul pravi i Vitkovac, a Vilijams na šest sekundi do kraja pogađa jedno, nakon drugog lopta se odbila od obruča i Kalinić je u skoku nekako loptu, kao u odbojci, ubacio u koš. Budućnost je imala pet sekundi do kraja, ali Rejnolds nije uspio da pogodi za pobjedu.Na kraju slavlje Zvezde od 77:76.

Jako blizu je bila Budućnost da nanese prvi poraz Zvezdi, ali je sreća ipak bila na strani gostiju. Nema vremena za žaljenje, slijedi meč u Eurokupu u srijedu sa Sasarijem, a onda za vikend gostovanje ekipi Mege.