Prevc najbolji u Saporou

Slovenac Peter Prevc pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u Saporou.

On je bio vodeći i nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima od 130 i 131 metar, za koje je dobio 276,4 poena. To je njegova prva pobjeda ove sezone, ukupno četvrta u Svjetskom kupu.

Vodeći u generalnom plasmanu SVjetskog kupa, Austrijanac Stefan Kraft, bio je drugi skokovima od 127,5 i 131 metar i zbirom od 271,3 poena. Čeh Roman Kudelka zauzeo je treće mjesto skokovima od 127,5 i 130,5 metara, za koje je dobio 269,3 poena. Na četvrtom mjestu završio je Austrijanac Mihael Hajbek (132 i 127), peti je bio Slovenac Jurij Tepeš (128 i 129), a šesti Japanac Noriaki Kasai (128 i 122,5).

Kraft je, nakon 17 takmičenja, vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa 957 bodova. Prevc je drugi sa 864, a treći je Hajbek sa 849 bodova. Saporo će i sjutra biti domaćin takmičenja skijaša-skakača. (Mina)