NBA: Vučević odličan u porazu, povratak Pekovića

U noći između srijede i četvrtka odigrano je 12 utakmica u NBA ligi, pobjede su ostvarili Klivlend, Atlanta, Oklahoma, Golden Stejt, a poraze Orlando i Minesota.

Orando našeg Nikole Vučevića poražen je od Detroita 128:118, a crnogorki centar je za 34 minuta upisao fantastičnih 26 poena uz 15 skokova. On je i bio najbolji kod magičnih, kod pobjednika istakao se Dramond sa 26 koševa.

Nikola Peković poslije duže pauze zbog povrede vratio se na parket, ali je njegova Minesota poražena od Dalasa 98:75. Peković j na parketu proveo 23 minuta i zabilježio 14 poena uz 4 skoka.

Lebron Džejms bio je pod znakom pitanja za meč sa Jutom zbog bolesti, ali se ipak našao na terenu i svoju ekipu predvodio sa 27 poena, 9 asistencija i skokova.

Atlanta Hoksi su u ozbiljnoj seriji, a 14. uzastopni trijumf donijeli su Kerol i Tig sa po 17 poena, dok je plej imao 11 asistencija. Odličan je bio i Pero Antić sa 12 poena i 4 skoka. Najefikasniji u redovima Indijane bio je Majls sa 18 poena. Kevin Durent i Rasel Vestbruk zbirno su ubacili 66 poena (34:32) i bili najzaslužniji za četvrtu uzastopnu pobjedu Tandera.

U derbiju večeri Golden Stejt je nastavio novu seriju trijumfa, Hjuston nije imao šanse pored nevjerovatnog Kleja Tompsona koji je ubacio 27 poena, uz 5 asistencija. Pratio ga je Stefon Kari sa dabl-dabl učinkom (22poena i 10 asistencija), dok je Grin dodao 18. Džejms Harden predvodio je Rokitse sa 33 poena i 8 uspješnih dodavanja.