SP: Pobjede Hrvatske i Makedonije, poraz BiH

Na otvaranju drugog kola Svjetskog prvenstva u rukometu, nove pobjede ostvarile su tri selekcije bivših jugoslovenskih republika Hrvatska, Makedonija i Slovenija, dok je poraz upisala četvrta Bosna i Hercegovina.

Hrvati su se opet mučili, ali nisu dozvolili iznenađenje savladavši Tunis 28:25, Slovenija je moćnom odbranom u prvom poluvremenu lako savladala Bjelorusiju 34:29. Makedonija je odoljela motivisanom Iranu i slavila 33:31, Brazil je pružio snažan otpor, ali je Španija slavila 29:27, dok je drugu pobjedu ostvario i domaćin turnira Katar, koji je savladao Čile 27:20.

Rukometaši Bosne i Hercegovine doživjeli su poraz u drugom kolu Svjetskog prvenstva, bolja je bila Austrija 23:21. Ekipe su bile u egalu poslije prvog poluvremena, ali je BiH loše odigrala u drugih pola sata, te Austrija stiže do prve pobjede u Kataru.