30. Kup afričkih nacija počeo remijem

Jubilarni trideseti Kup afričkih nacija (KAN) počeo je duelom Ekvatorijalne Gvineje i Konga u Bati. Domaćin turnira imao je pobjedu u rukama sve do 87. minuta kada je Kongo stigao do gola kojim je postavljen konačan rezultat 1:1 (1:0).

Ekvatorijalna Gvineja stigla je do prednosti golom Nsuea u 16. minutu nakon sjajnog prodora Senobue i asistencije kojom je spojio strijelca pogotka sa golom. U završnici susreta najprije je stativa spriječila izjednačenje ali spasa nije bilo tri minuta prije kraja kada je Bifuma pogodio za 1:1 i tako postavio konačan rezultat.

Tako je 30. Kup afričkih nacija otvoren podjelom bodova iako je Kongo slovio za blagog favorita a drugi meč u grupi "A" igra se večeras od 20 časova a sastaju se Burkina Faso i Gabon.