NBA: Vučević ponovo briljirao, Mirotić dobar

Protekle noći u NBA ligi je odigrano deset utakmica, veče je obilježila osma pobjeda zaredom Golden Stejt Voriorsa, još jedna fenomenalna partija Vučevića u trijumfu Orlanda, poraz Čikaga.

Orlando Medžik je uspio da iznenadi Hjuston Rokitse sa 120:113, a Nikola Vučević je odigrao još jednu odličnu partiju zabilježivši 25 poena, 12 skokova i po 3 asistencije i ukradene lopte za 37 minuta. Najefikasniji u timu Orlanda bio je Oladipo sa 32 poena. Kod poraženih Harden je imao 26 poena.

U derbiju ’Istoka’ Vašington Vizardsi su slavili protiv Bulsa u Čikagu sa 105:99. Pobjednika je predvodio Pol Pirs sa 22 poena, kod Čikaga istakao se Rouz sa 32 koša. Nikola Mirotić je za 17 minuta upisao 12 poena uz 4 skoka.

Voriorsi su do 31. trijumfa ove sezone došli protiv Majami Hita sa 104:89, a Kari je u njemu učestvovao sa 32 poena, dok su San Antonio Sparsi teže nego što se očekivali bili bolji od Šarlot Hornetsa na gostovanju sa 98:93.