Crnogorski juniori pobijedili Kosovo

Muška juniorska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Đakovici selekciju Kosova 26:22 (13:10), u utakmici posljednjeg, trećeg kola kvalifikacionog turnira za plasman na Svjetsko prvenstvo u Brazilu.

Crnogorski juniori upisali su prvi trijumf na turniru, nakon dva startna poraza od Bjelorusije 31:25 i Švajcarske 26:21. Porazima u prva dva kola reprezentacija Crne Gore izgubila je sve šanse za plasman na šampionat.

Najzaslužniji za prvi trijumf crnogorskih rukometaša bio je Stefan Čavor sa osam, Petar Petričević je postigao sedam, a gol manje Stefan Jokić. U selekciji Kosova, koja je turnir završila bez bodova, najbolji su bili Endrit Abdulahi i Egzon Đuka sa po šest pogodaka.

U meču za prvo mjesto na turniru i plasman na šampionat svijeta, Bjelorusija je savladala Švajcarsku 27:25 (14:12). Prema propozicijama, samo pobjednik turnira izboriće plasman na Svjetsko prvenstvo, koje će od 19. jula do 2. avgusta biti odigrano u Brazilu.