Ostalo

Frojnd najbolji u Bad Miterndorfu

Njemac Zeverin Frojnd pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u austrijskom Bad Miterndorfu.

On je bio vodeći i nakon prve serije, a do 11. pobjede u Svjetskom kupu došao je skokovima od 227,5 i 210 metara za koje je dobio 420,5 metara. Ove sezone pobijedio je u Nižnjem Tagilu.

Austrijanac Štefan Kraft osvojio je drugo mjesto skokovima od 224 i 197,5 metaa i zbirom od 394,4 bodova. Slovenac Jurij Tepeš bio je treći skokovima dužine 186,5 i 231, za koje je dobio 390,2 boda. Na četvrtom mjestu završio je Slovenac Peter Prevc (205 i 193), peti je bio Japanac Noriaki Kasai (176,5 i 213,5), a šesti Rune Velta (197 i 195,5).

Čelnu poziciju u generalnom plasmanu Svjetskog kupa zadržao je Mihael Hejbok sa 704 boda i ima sedam više od drugoplasiranog Stefana Krafta. Prevc je treći sa 634 boda. Bad Minterndorf će i sjutra biti takmičenja skijaša-skakača. (Mina)