EL: Real bolji od Zvezde u Areni

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Real Madrida u Kombank areni sa 79:72, u prvoj utakmici Top16 faze Eurolige. U prvom meču u 2015. godini ekipa Dejana Radonjića odigrala je veoma nervozno, pa nije ni mogla da se nada povoljnom rezultatu.

Zahvaljujući odličnoj odbrani Zvezda je u 26. minutu imala +1 (43:42), a do kraja treće dionice Real je rafalnom serijom 16-2 prelomio meč u svoju korist. Izabranici Dejana Radonjića u svakom slučaju nemaju za čim da žale, a tako će biti i u nastavku Top16 faze, bez obzira na rezultate.

Majk Cirbes bio je najbolji u Zvezdi sa 13 poena i 6 skokova, 13 poena uz 3 asistencije imao je Mitrović, dok je Kalinić uz 10 poena imao 7 asistencija i 6 skokova. Real je predvodio Fernandes sa 15 poena, 13 je ubacio Rejes, a 12 Rodriges. U narednom kolu Eurolige Zvezda gostuje Makabiju u Tel Avivu.