PL: Mančesteru samo bod protiv Stouka

Fudbaleri Stouk Sitija i Mančester Junajteda igrali su 1:1 u prvoj utakmici Premijer lige u 2015. godini u okviru 20. kola.

Pred 27.000 gledalaca u Stafordširu, Rajan Šoukros je doveo domaći tim u vođstvo već u drugom minutu, a izjednačenje ‘Crvenim đavolima’ donio je Radamel Falkao u 26.

Poslije trećeg remija na posljednje četiri utakmice, Junajted je ostao na trećem mjestu tabele, sa devet bodova manje od Čelsija, koji tek treba da igra sa Totenhemom od 18.30. Stouk je, s druge strane, ostao na 11. mjestu, sa 26 bodova, 20 manje od ‘Plavaca’.

Stouk je imao veće šanse za trijumf, ali su igrači domaćeg tima ili promašili svoje šanse ili je De Hea odlično intervenisao. Najbolju priliku imao je Krauč u 70. minutu, kada je pogodio desnu stativu, a sudija čak nije sudio čist penal za Stouk kada je Kris Smoling dotakao loptu rukom poslije šuta bivšeg reprezentativca Engleske.