PL: Razigrani Liverpul razbio Svonsi

Fudbaleri Liverpula dostojno su se oprostili od ove godine i 19. kolo Premijer lige zatvorili ubjedljivom pobjedom nad Svonsijem sa 4:1 u vrlo uzbudljivom meču.

U 33. minuta poslije dobre akcije i asistencije Hendersona Albert Moreno je pogodio za vođstvo Liverpula, a onda u nastavku nevjerovatnih pet minuta i potezi za pamćenje.

Crveni su udvostručili prednost na prilično bizaran način pošto je golman Svonsija Lukas Fabijanski u namjeri da otkloni opasnost na ivici kaznenog prostora u leđa pogodio Adama Lalanu i lopta je završila u mreži. Gosti iz Velsa su ekspresno odgovorili i prepolovili zaostatak preko Sigurdsona.

Ipak, Lalala je u 61. minutu na maestralno dodavanje Kutinja petom pobjegao po lijevoj strani i zatresao mrežu pogodišvi suprotan ugao za 3:1. Sve dileme oko pobjednika otklonjene su u 69. minutu kada je Džondžo Šelfi nespretno zahvatio loptu glavom poslije kornera Hendersona i poslao je u sopstvenu mrežu za 4:1.