NBA: Voriorsima derbi, odlična partija Mirotića

Košarkaši Golden Stejta pobijedili su Oklahoma Siti sa 114:109, uz 34 poena Stefa Karija, u derbiju večeri u NBA ligi, dok je Džimi Batler postigao 35 poena i donio Čikagu trijumf nad Njujorkom 103:97.

U duelu sa Tanderom domaćin je nadoknadio minus od 17 poena i prekinuo niz Oklahoma Sitija od sedam trijumfa. Najbolji je bio Stef Kari sa 34 poena, 7 skokova i 9 asistencija, a po običaju ga je pratio Klej Tompson sa 19 poena i 5 asistencija. Durent se na teren vratio drugog decembra nakon što je propuštio 17 utakmica, a sada je odigrao najbolje prvo poluvrijeme u karijeru, da bi drugo propustio zbog istegnuća skočnog zgloba. Za 19 minuta u igri Kej-Di ubacio je čak 30 poena, a Rasel Vestbruk meč je završio sa 33.

Entoni Dejvis iskoristio je odsustvo Tajrika Evansa i vodio je Pelikanse do 13. pobjede ove sezone sa 30 poena, 14 skokova i 3 asistencije. Džru Holidej imao je 16 poena i 10 asistencija. Kod Rokitsa je najzapaženiji bio Džejms Harden sa 21 poenom.

Džimi Batler je vodio Čikago do pobjede sa 35 poena, 5 skokova i 7 asistencija, Pau Gasol upisao je 20 poena, 7 skokova i 5 rampi, a Nikola Mirotić je za 27 minuta upisao 13 poena, 3 asistencije i skok. Kod Niksa istakao se Tim Hardavej junior sa 23 poena i 5 asistencija.

Golden Stejt – Oklahoma Siti 114:109
Sakramento – Milvoki 107:108
Hjuston – Nju Orleans 90:99
Čikago – Njujork 103:97