Fudbaleri Real Madrida prošetali su se do finala Svjetskog klupskog prvenstva pošto su rutinski savladali Kruz Azul sa 4:0.

U 15. minutu iznuđen je prekršaj iz kojeg je potekla kombinacija za prvi pogodak Madriđana. Toni Kros je sa desne strane izveo prekid, a Serhio Ramos je glavom pogodio mrežu Kruz Azula. Na naredni gol čekalo se do 36. minuta kada je Karvahal vratio povratni pas za Karima Benzemu, a francuski reprezentativac je postavio nogu i udvostručio prednost prvaka Evrope.

Četiri minuta kasnije zablistao je golman Iker Kasiljas nakon što je Ramos skrivio jedanaesterac, pa je čuvar mreže morao oči u oči sa Toradom da pokaže svoje kvalitete, što je on i učinio. U drugom poluvremenu je klasa samo potvrđena, jer je Geret Bejl u 50. minutu povisio na 3:0, a Isko je u 72. minutu postavio konačnih 4:0, dok su oba gola pala nakon asistencija Kristijana Ronalda.

Real Madrid će se za titulu najboljeg na svijetu boritiv protiv boljeg iz susreta San Lorenca i Ouklend sitija.