- Niti znam kako se zovu, niti me interesuje ko su ti ljudi. Jer kada jednom odu u Beograd, rodni grad prestane da ih interesuje, počnu da se bave visokom politikom. Završe svoje poslove, pozapošljavaju rodbinu i poslije su mirni - navodi Aleksandar Radojičić.
U opoziciji ocjenjuju da poslanici iz Čačka uglavnom statiraju u skupštinskoj sali i da za svoj grad apsolutno ništa nijesu učinili.
- Efekat njihovog rada je neprepoznatljiv. Od obećanja u predizbornoj kampanji da će sve uraditi kako bi se u Čačak doveli investitori i otvorila radna mjesta, te tvrdnji da će oni biti spona između republičke i lokalne vlasti, ostao je samo poriv za zadovoljenje stranačkih i ličnih interesa - kaže prvi čovjek lokalnih demokrata Dragan Brajović.
U sadašnjem sazivu Skupštine Srbije Čačak je zastupljen sa pet poslanika iz vladajućih stranaka. Sa najdužim stažom su Miroslav Markićević (NS) i Aleksandar Jugović (SPO). Drugi poslanički mandat troši Velimir Stanojević (NS), koji je Čačanima potpuno neprepoznatljiv iako je osam godina bio gradonačelnik. „Najneiskusniji“ su Mirjana Đoković i Aleksandar Radojević, koji su u skupštinske klupe ušli sa liste SNS-a.
- Radimo danonoćno i mislim da jako dobro obavljamo svoj posao. To što neki ne znaju razliku između zakonodavne i izvršne vlasti pa traže od poslanika da se bave izvršnom vlašću, posledica je političkog marketinga i nerazumijevanja osnovnih političkih pojmova - ističe Radojević, koji je u međuvremenu, iako je ljekar, imenovan za člana Nadzornog odbora kompanije „Tigar“.
U Novoj Srbiji su više nego zadovoljni radom svojih poslanika, koji su „uvijek prisutni na zasjedanjima“.
- Gospoda Markićević i Stanojević su lokalpatriote i kada god imaju priliku, rade u interesu našeg grada. Podsećam da je Miroslav Markićević ličnim angažovanjem izdejstvovao 20 miliona dinara za ustanovu za dnevni boravak djece ometene u razvoju „Zračak“. Iako to nije vidljivo golim okom, njihovo djelovanje je od izuzetnog značaja za Čačak - smatra lokalni zvaničnik NS-a Vladica Gavrilović.
Izvor: blic.rs