MZRKL: Pobjeda Budućnost Volkana u Kranju

Košarkašice Budućnost Volkana pobijedile su večeras u Kranju, nakon produžetka, ekipu Triglava 82:80, u utakmici osmog kola A grupe Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige.

Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 71:71 (25:145, 14:204, 17:10 i 15:27). Crnogorski prvak dobio je prvi međusobni duel pred svojim navijačima (71:62), a večeras je upisao četvrti trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Slovenački predstavnik doživio je četvrti poraz. Budućnost Volkano je krajem treće i početkom posljednje četvrtine serijom 15:2 stekao prednost od 14 poena prednosti (58:44). Triglav je u nastavku uspio da se vrati u meč i u posljednjim sekundama izbori produžetak.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Šanasa Sanders sa 22, dok su po poen manje ubacile Jovana Popović i Irena Matović. U poraženom timu najbolja je bila Živa Zdolšek sa 21 košem.