EK: Budućnost poražena u ludoj završnici, ali ide dalje!

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su u ludoj završnici od izuzetno jake i neporažene Lokomotive u gostima 79:76 u 9. kolu Eurokupa, ali će i pored poraza ići u narednu fazu drugog po jačini klupskog tamičenja nakon pobjede PAOK-a nad Ventspilsom. Dobra partija ''plavih'' koji su tokom treće četvrtine imali 12 poena prednosti, uslijedio je veliki preokret Rusa, jurili smo rezultat a triler završnica pripala je domaćinu koji je upisao devetu pobjedu, a Budućnosti nanio šesti poraz. Kada se sve sabere crnogorski šampion je zasluženo izborio narednu fazu, a već za vikend ekipu Igora Jovovića čeka veliki derbi sa Cedevitom u ''Morači''!

Plavi će u drugom krugu Eurokupa igrati u veoma jakoj grupi "H" sa Gran Kanarijom, najboljim timom grupe "B" Eurokupa, zatim sa drugoplasiranim sastavom grupe "E", to je najvjerovatnije Banvit, i posljednjim timom grupe "A" Eurolige - italijanski Dinamo Sasari.

TOK MEČA:

LOKOMOTIVA - BUDUĆNOST 79:76 (17:19, 14:22, 29:16, 19:19)

I ČETVRTINA: Počeo je meč... Prvi koš na meču viđeli smo tek nakon dva ipo minuta igre, strijelac je bio Vitkovac, Budućnost je povela 3:0. Uslijedilo je nekoliko brzih koševa, a Lokomotiva je preokrenula na 8:5 u četvrtom minutu. Planinić je prekinuo seriju domaćina od 8:0, međutim stigla je i trojka DIlejnija za 15:9 na četiri minuta do kraja četvrtine. Poenom Kuka sa slobodnih bacanja a onda i trojkom,Budućnost je izjednačila na 17:17 na minut do kraja. Na kraju četvrtine vodili smo 17:19.

II ČETVRTINA: Otvorili smo drugu dionicu košem Rikića, a nakon minuta igre bilo je 19:25 za ''plave''. Međutim, serija domaćina od 6:0 za izjednačenje u 14. minutu. Stigla je i trojka Rejnoldsa, a u 16. minutu Budućnost je imala +4. Sa nekoliko grešaka dozvolili smo Rusima da preokrenu, ali smo sa četiri vezana poena uz trojku Rejnoldsa poveli 31:37 na minut ipo do kraja. Odlična zavrnica druge dionice, na pauzu ''plavi'' odlaze sa prednošću od 31:41.

III ČETVRTINA: Poeni Planinića za +12. Nakon dva vezana koša domaćina, stigla je trojka Rejnoldsa, a nakon tri minuta treće dionice vodili smo 38:49. Pad u igri ''plavih'', trojkom Dilejnija Rusi dolaze na -6 na četiri ipo minuta do kraja, 45:51.Raspucala se Lokomotiva, nova trojka za 49:53, Igor Jovović je bio primoran da zatraži tajm-aut.Na dva minuta do kraja četvrtine Budućnost je vodila 55:56. Trojkom domaćin stiže do preokreta, a na kraju treće četvrtine rezultat je bio 60:57 za Lokomotivu.

IV ČETVRTINA: Trojkom je domaćin otvorio posljednjih deset minuta, a onda je stigla i nova za 66:57. Jako loša igra ''plavih'' u napadu, bez ideje, akcije, potpuno je stala Budućnost. Planinić je prekinuo lošu seriju, nakon dobre odbrane došla je i trojka Dašića za 66:62 u 33. minutu meča. Dašić je prekinuo akciju Lokomotive, i nakon slobodnih bacanja smanjio na -3. Uz nekoliko izgubljenih lopti Budućnosti, Lokomotiva je otišla na 72:65 na četiri minuta do kraja. Rejnolds je bio precizan sa slobodnih bacanja za 74:69 na dva minuta i 20 sekundi do kraja. Promašili smo dva vezana šuta za tri poena, a onda poeni Kuka za 74:70 na minut do kraja. Pogodio je Rejnolds za -2 na 28 sekundi do kraja. Uslijedio je faul Popovića, Kurbanov je pogodio oba za +4 na 25 sekundi do kraja. Trojku je promašio Vitkovac, na drugoj strani sa slobodnih je pogodio Braun. Rejnolds je nakon tajm-auta odmah pogodio trojku za -3, Kurbanov je promašio oba slobodna, ali nijesmo uspjeli da osvojimo loptu već smo napravili novi faul. I Brun je oba puta bio neprecizan, no brzo je bio fauliran i Rejnolds koji je promašio prvo a pogodio drugo, na kraju 79:76.

Nakjefikasniji u pobjedničkom timu bio je Derik Braun sa 15 poena. U ekipi Budućnosti istakao se Džej Ar Rejnolds sa 21, dok je Darko Planionić ubacio 14 koševa. Budućnost će u posljednjem kolu, 17. decembra, ugostiti PAOK.

lokbudstat10-12lokomotivastat10-12budustat10-12