Deseta pobjeda Budućnosti! ''Plavi'' pokorili i Novo Mesto!

Nema kraja sjajnim izdanjima košarkaša Budućnost Volija! ''Plavi'' su nezaustavljivi, a do desete pobjede u 11. kolu ABA lige stigli su u Novom Mestu protiv četvrtoplasirane Krke 81:90 (19:16, 17:23, 17:22, 28:29). Odlična uvertira za finiš godine u regionalnom takmičenju, pred crnogorskim šampionom su dva derbija, najprije u ''Moraču'' stiže Cedevita, a onda gostujemo Partizanu. No, prije Cdevite slijedi teško gostovanje jakoj Lokomotivi u Eurokupu.

Šehović se prvi upisao u strijelce i to sa 4 poena, a nakon četiri minuta igre u prvoj dionici bilo je 6:4 za Krku. Budućnost je bila nemoćna u napadu, nije je išao koš, ali je na isteku 7. minuta ušla prva trojka i to Šehovića za 8:9, a onda odmah i nova trojka i polaganje za +6. Čak 12 koševa Šehovića od 14 gostiju. Armstid je izjednačio na 16:16 na minut do kraja, a nakon prvih deset minuta bilo je 19:16 za domaćina.

Nakon minut ipo igre u nastavku, Krka je imala prednost od 23:18, ali je Dašić pogodio trojku i smanjio zaostatak. Raspucala se ekipa iz Slovenije, ali je Budućnost novom trojkom Dašića i košem Subotića stigla domaćina 28:28, u 15. minutu. Koševima Popovića sa slobodnih bacanja ''plavi'' su preokrenuli na 30:32 na tri ipo minuta do pauze, sa nekoliko vezanih grešaka podgoričkog kluba, Krka je na minut do kraja ponovo povela 36:35. Zahvaljujući trojci Kuka, poslije dvije četvrtine rezultat na semaforu bio je 36:39 za Budućnost.

Treću četvrtinu otvorio je Šehović, njegova treća trojka, a 17. poen nakon 21. minuta igre. Nakon odlične akcije Planinić je pogodio za +8, a onda je stigla trojka Ivanovića i polaganje Popovića za 36:49. Nakon tajm-auta Džikića, serija Krke od 8:0 za 44:49 nakon šest minuta igre u trećoj dionici. Seriju domaćina prekinuo je Planinić sa slobodnih bacanja, a na minut i 20 sekundi do kraja bilo je 50:57 nakon trojke Vitkovca. Poenima Subotića u posljednjoj sekundi Budućnost je nakon tri četvrtine vodila 53:61.

Armstid je sa slobodnih pogodio oba puta za -6, ali je uzvratio i Vitkovac. Nakon trojke Hukica, stigla je i trojka Popovića za 60:68 nakon dva ipo minuta posljednje dionice. Serija Budućnosti za 63:72, što je natjeralo stratega gostiju da zatraži tajm-aut. Trojkom Popovića došli smo na +10 na sredini dionice. Međutim serija Krke za 74:79, ali su uzvratili i ''plavi'' za 74:83 na tačno dva minuta do kraja. Šehović je na minut ipo do kraja pogodio trojku za 76:86, ali je domaćin brzom serijom od 5:0 natjerao Jovovića da zatraži tajm-aut bilo. Kada je Kuk pogodio sa slobodnih bacanja za 81:88 bilo je jasno da će Budućnost upisati desetu pobjedu u 11 mečeva ABA lige.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Suad Šehović sa 22, Bojan Subotić je ubacio 16, a Aleksa Popović 14 poena. U ekipi Krke najbolji je bio Rej Armstid sa 28 koševa. Jako bitan trijumf pred paklenu završnicu godine, Budućnost u sljedećem kolu čeka Cedevitu, prije toga gostuje superjakoj Lokomotivi u Eurokupu, a za kraj godine gostuju Partizanu.