Fenomenalna Budućnost! ''Plavi'' stotkom preslišali i Poljake!

Košarkaši Budućnost Volija praktično su obezbijedii narednu fazu Eurokupa! Itekako važna i velika pobjeda ''plavih'' nad Zelenom Gorom u 8. kolu grupe F 100:85 (26:15, 22:26, 27:26, 25:18), pobjeda kojom su umakli glavnim konurentima, upravo Poljacima i Ventspilsu, od kojih su bolji i u međusobnim duelima, pa smo jako blizu da i na početku sljedeće godine uživamo u evropskim mečevima crnogorskog šampiona. Crnogorski šampion je nastavio sa odličnim izdanjima ove sezone, koja će po svemu sudeći, biti za pamćenje!

Tek na isteku drugog minuta meča Budućnost je ubacila prve poene, Planinić je poravnao na 2:2, al je ubrzo stigla trojka Popovića. Uzvratio je i Hosli, a na sredini dionice ''plavi'' su vodili 12:5.Planinić je pogodio za +7  u 6. minutu, a onda j stigla i nova trojka Popovića za 18:11. Na dva minuta do kraja prve četvrtine, sjajna sistencija kuka za Popovića koji pogađa novu trojku za 23:13. Gosti su imali tri sekunde za posljednji napad, međutim Ivanović je ukrao loptu, namjestio se, i pogodio trojku za 26:15.

Drugu dionicu gosti su otvorili trojkom, ali su uzvratili ''plavi'' sa dva vezana koša za 31:18 nakon dva minuta igre. Uslijedila je serija Poljaka od 6:0 kojom su smanjili na 33:26 u 15. minutu meča. Period bez koša prekinuo je Šehović polaganjem, ali opet je stao šut ''plave'', na tri minta do pauze bilo je 35:29. Kuk je trojkom razdrmao domaćina, ušao je i Subotić i pogodio za 40:31. Uzbudljivo je bilo u finišu druge dionice, na pauzi Budućnost je vodila 48:41.

Nakon minut igre u trećoj četvrtini, poenom Dašića sa slobodnh bacanja vodili smo 49:43, a nakon trojke istog igrača Budućnost se vratila na 54:45. Dva vezana koša gostiju koji su prišli na -5, a trojkom Zamojskog Poljaci su smanjili na 55:52 u 16. minutu. Stala je Budućnost, bez ideje u napadu, u odbrani period loše igre, sa druge strane Zelen Gora je ušla jako, agresivno što joj je i donijelo rezultata, 56:54. Subotić trojkom podiže publiku na noge, onda i Popović, na sredini dionice bilo je 64:55. Na tri ipo minuta do kraja treće četvrtine trener ''plavih'' Igor Jovović je zaradio tehničku grešku, gosti su to iskoritili i prišli na 65:60. Nove dvije tehničke greške za Budućnost, neshvatljivo kakve odluke arbitara, burno je reagovala publika, nakon tajm auta gosti su pogodili za 67:63. Odužila se treća četvrtina, košem Subotića otišli smo na 71:65 na minut do kraja. Odlična završnica domaćina, pred posljednjih deset minuta Budućnost je vodila 75:67.

Poljaci su trojkom otvorili posljednju četvrtinu 75:70, dva ipo minuta domaćin ne zna za koš, ali je tada pogodio Planinić za 77:72. Rejnolds je pogodio trojku koja je itekako trebala Budućnosti, stigla su i tri poena Šehovića i dva Rejnoldsa za 85:75 na pet minuta do kraja. Održavala je Budućnost prednost, na tri ipo minuta do kraja vodila je 90:78. Rutinski je crnogorski šampion priveo meč kraju, stigao do treće pobjede, do jako bitne pobjede kojom se praktčno plasirao u narednu fazu Eurokupa.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Čedomir Vitkovac i Darko Planinić sa po 19, Džej Ar Rejnolds je postigao 14, dok je Vladomir Dašić meč završio sa 12 poena. U poljskom timu, koji je doživio sedmi poraz, najbolji je bio Przemislav Zamojski sa 19 koševa. Budućnost Voli će u narednom kolu, 10. decembra u Krasnodaru, biti gost Lokomotive Kuban.

budzgstat03-12buducnoststat03-12zelenagorastat03-12