Ubjedljiv poraz rukometašica od Hrvatske

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Varaždinu, u prijateljskom meču, od Hrvatske 28:19 (11:7).

Oslabljena crnogorska reprezentacija bila je ravnopravna samo do 25. minuta, kada je i posljednji put uspjela da izjednači (8:8).

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji bila je Marija Jovanović sa četiri gola, po tri su postigle Milena Knežević i Biljana Pavićević, a po dva Radmila Petrović, Katarina i Anđela Bulatović. Po jednom u listu strijelaca upisale su se Ema Ramusović, Suzana Lazović i Đurđina Malović. U pobjedničkoj selekciji najsefikasnija je bila Andrea Penezić sa osam pogodaka.

Isti rivali sastaće se sjutzra u 11 sati. Crnogorskoj reprezentaciji mečevi u Varaždinu biće generalna proba za Evropsko prvenstvo, koje će od 8. do 21. decembra biti odigrano u Hrvatskoj i Mađarskoj.

Crna Gora će na šampionatu igrati u D grupi sa Srbijom, Francuskom i Slovačkom. Na startu Evropskog prvenstva, 8. decembra, sastaće se sa Srbijom (20.15), dva dana kasnije igraće sa Slovačkom (20.15), dok je duel sa Francuskom zakazan za 12. decembar (18.00).

Hrvatska – Crna Gora 28:19 (11:7)

Varaždin - Arena Varaždin, Gledalaca: 1.500. Sudije: Gubica i Milošević (Hravstka). Sedmerci: Hrvatska 5 (4), Crna Gora 5 (3). Isključenja: Hrvatska 4, Crna Gora 12 minuta. Crveni karton: B. Pavićević (Crna Gora) u 41. minutu (3X2).

Hrvatska: J. Grubišić, Jelčić (četiri odbrane), Žderić (šest odbrana), Tatari 1, Kožnjak 1, Benko 3, T. Grubišić 1, Gaće 1, Mičijević 3 (1), Horvat 1, Elez, Penezić 8, Ježić, Zebić 4 (2), Milanović-Litre 4, Džono, Marić, Bašić 1 (1).

Crna Gora: Rajčić (dvije odbrane), Milenković (četiri odbrane), Barjaktarović (šest obrana), Petrović 2 (1), B. Pavićević 3, Radičević, Despotović, Jovanović 4, A. Bulatović 2, Klikovac, Lazović 1, Vukčević, Ramusović 1, Malović 1, Jauković, K. Bulatović 2, I. Pavićević, Knežević 3 (1).