BL: Bajern rutinski, pobjede Bajera i Šalkea

Na šest utakmica koje su odigrane u okviru 13. kola Bundeslige postignuto je čak 26 golova, u prosjeku 4,1 po meču.

Šampion i lider na tabeili minhenski Bajern nastavio je nezadrživ pohod ka još jednom trofeju u meču na kome je u subotu poslije podne viđeno najmanje golova - samo jedan. Bavarci su u Berlinu efektnim pogotkom Arjena Robena u prvom poluvremenu savladali Hertu (1:0).

Subotnje utakmice obilježio je napadač Šalkea Klas-Jan Huntelar, koji je u ubjedljivoj pobjedi "kraljevsko plavih" protiv Majca (4:1) doprinio sa tri gola. Raspucani su bili i fudbaleri Bajera iz Leverkuzena. Iako su gubili od Kelna od 4. minuta, u nastavku su "razmontirali" goste čiji je golman do kraja meča pet puta morao da vadi loptu iz mreže.

Augzburg - Hamburger 3:1

(Altintop 50, bobadilja 62, Verheg 70 - Van der Vart 45+1)

Bajer Leverkuzen - Keln 5:1

(Belarabi 26, 90, Čalhanoglu 61, Drmić 79, 88 - Leman 4)

Herta - Bajern 0:1