MŽRKL: Budućnost pobijedila Partizan

Košarkašice Budućnost Volkana pobijedile su večeras u Podgorici beogradski Partizan 76:45 (19:14, 20:8, 23:8 i 14:15), u utakmici šestog kola Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige.

To je drugi trijumf podgoričkog tima, koji je na startu takmičenja savladao i slovenački Triglav. Ima i dva poraza od Medvešćaka i Venecije.

Partizan je večeras doživio četvrti poraz, a ima i jedan trijumf protiv sarajevske ekipe Plej-of. Crnogorski prvak je odlučujuću prednost stekao u drugoj četvrtini, nakon koje je vodio sa 17 poena razlike (39:22).

Budućnost je, nakon izjednačene prve četvrtine, u drugoj serijom 14:0 stekla prednost od 16 poena (37:21) u 19. minutu, koju je početkom treće četvrtine uspjela da uveća na 20 poena (42:22).

Najefikasnije u pobjedničkom timu bile si Irena Matović i Jovana Popović koje su postigle po 21 poen, a Šenas Sanders postigla devet poena. U beogradskom timu najbolja je bila Jelena Jovanović sa 11 poena.

Budućnost će u sedmom kolu, 3. Decembra, igrati u Sarajevu protiv Plej-ofa. (Mina)