Vaterpolo

RL: Jadran izvukao bod, bez pobjednika u Budvi, poraz Primorca

Vaterpoliszi Budve igrali su večeras pred svojim navijačima sa splitskim POŠK-om neriješeno 10:10 (2:2, 3:4, 2:2 i 3:2), u premijernom meču osmog kola A grupe Triglav regionalne lige.

Najefikasniji u budvanskom timu bio je Stefan Kovačević sa tri, po dva gola postigli su Nikola Marković i Nikola Murišić, a po jedan Petar Ćetković, Marko Konatar i Milorad Radunović. U splistkom timu najbolji je bio Ivica Prižmić sa tri gola.

Vaterpolisti hercegnovskog Jadrana igrali su u Zagrebu sa Medvešćakom neriješeno 7:7, u utakmici osmog kola B grupe Triglav regionalne lige.

Crnogorski prvak do boda došao je zahvaljujući posljednjoj četvrtini koju je dobio 4:0. Domaćin je pet minuta prije kraja vodio 7:3, ali Jadran do kraja uspio da smanji zaostatak i golom Vlada Popadića osam sekundi prije kraja izbori remi.

Najefikasniji u hercregnovskom timu bio je Jovan sarić sa tri, dok su po gol postigli Dragan Drašković, Aleksa Ukropina, Luka Sekulić i Vlado Popadić. Dvostruki strijelci za Medvešćak bili su Luka Kolar i Kristijan Lipar.

Vaterpolisti Primorca poraženi su u Novom Sadu od Vojvodine 8:3 (2:1, 2:0, 3:0, 1:2), u osmom kolu B grupe Triglav regionalne lige.

Najefikasniji u pobjedničkom timu, koji je upisao drugi trijumf, bio je Dušan Vasić sa tri gola. Pogotke za Primorac postigli su Danilo Adžić, Dimitrije Kriještorac i Goran Grgurević.