Remi Italije i Hrvatske u sjenci nereda, težak poraz BiH

Dinamičnu utakmicu i remi Italije i Hrvatske 1:1 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo pokvarilo je ponašanje navijača "vatrenih" koji su u dva navrata prekidali duel, ubacivali baklje u teren i pjevali ustaške pesme.

Fudbaleri Izraela nijesu imali problema protiv oslabljene Bosne i Hercegovine 3:0, dok je Malta iznenadno uspjela da otkine bod na gostovanju Bugarskoj 1:1. Česi su napravili preokret dobivši Island sa 2:1, dok je Turska ostvarila prvu pobjedu pošto je bila bolja od Kazahstana sa 3:1.

U 11. minutu brza kontra "azura" zbunila je Hrvate, pa je Zaza odložio loptu Kandrevi koji je preciznim udarcem pogodio lijevi ćošak gola. Vođstvo domaćina trajalo je samo četiri minuta, Perišić se lijepo namjestio i između dva defanzivca Italije postigao gol.

Tada su navijači Hrvatske počeli da ubacuju baklje u teren, pa je sudija Kujpers morao da prekine susret na pet minuta, ali to nije izgledalo da će prerasti u nešto više kao što se i desilo u 76. minutu. Sve više pirotehnike upadalo je u teren, a ustaške pjesme su se orile, te je odlučeno da se isprazni ta tribina. Meč je završen 1:1.