EP kvalifikacije: Remi Crne Gore i Švedske

Remi Crne Gore i Švedske pod Goricom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo! Izvukli smo bod, vrijedan bod, kojim dijelimo treće mjesto sa Rusijom, sa samo bodom manje od Švedske nakon četiri kola. Ibrahimović je donio vođstvo Šveđanima, zasluženi bod ''sokolovima'' donio je Jovetić sa penala, na kraju zaslužena podjela bodova! Čekamo mart i duel sa Rusijom.

Iako smo dobro otvorili meč, presjekla nas je greška Tomaševića u našem kaznenom prostoru, uručio je loptu Ibrahimoviću koji je bez problema sa 5-6 meteara pogodio za 1:0. Samo dva minuta kasnije Jovetić je mogao da izjednači, šutirao je glavom ali je fenomenalno ntervenisao Isakson. Do kraja poluvremena Ibrahimović je imao još dvije dobre prilike, sa druge strane Savić je šutirao glavom preko prečke. Jovetića večeras nije slušala lopta, jako loše je reagovao najprije na dodavanje Božovića na jedanaest metara, a nešto kasnije i Damjanovića, pa je nakon prvih 45 minuta bilo 0:1.

Nije se puno toga dešavalo na startu drugog poluvremena, imali smo velike sreće prilikom akcije koju je započeo Durmaz, Brnović je uvođenjem Bakića i Bećiraja pokušao da osvježi ekipu, a onda nam je i stativa bila saveznik nakon šuta Ibrahimovića. Na 15 minuta do kraja veliku šanse propuštio je Baša. Nakon prekida sa lijeve strane, promašio je prazan gol sa metra, loptu je poslao preko prečke. Brnović je uveo još jednog mladića Jankovića, a u 80 minutu, večeras odlični Jovović, iznudio je penal. Siguran realizator bio je Stevan Jovetić. Do kraja meča Šveđanima je opravdano poništen gol, Bećiraj je imao šansu za preokret, ali je ostalo, realnih 1:1.

Iako smo svi priželjkivali pobjedu, na kraju bod, kojim smo i dalje u igri za plasman na EURO. Austrija je pobjedom nad Rusijom odmakla na 10 poena, Šveđani su na 6, mi i Rusi imamo po 5. I naredni meč je jako bitan, dolazi Rusija, a do tog martovskog duela, reprezentativna pauza.

Pogorica, Stadion pod Goricom

CRNA GORA - ŠVEDSKA 1:1 (0:1)

Jovetić 80' (p) - Ibrahimović 9'

Žuti kartoni: Bakić, Baša (Crna Gora) - Ekdal, Kalstrom (Švedska)

Sastavi:

CRNA GORA: M. Božović, Volkov, Savić, Baša, Tomašević (Janković 77'), Zverotić, N. Vukčević, Jovović, V. Božović (Bakić 46'), Jovetić, Damjanović (Bećiraj 66').

REZERVE: Janjušević, Pavićević, Kašćelan, Bakić, Bećira, Boljević, Nikolić, Balić, Janković, Simić.

ŠVEDSKA: Isakson, Lustig (Vendt 46'), Antonson, Grankvist, Bengston, Ekdal, Kalstrom, Ibrahimović, Forsberg (Larson 63'), Durmaz, Zengin (Telin 86').

REZERVE: Dahlin, Nordfeld, Bahui, Larson, Helander, Hanson, Hrgota, Vernblum, Vendt, Guidet, Kacaniklic, Telin.

Sudija: Vilijam Kalam (Škotska)

Pomoćnici: Daman MekGrat (Irska), Graham Čembers (Škotska)

TOK MEČA:

1' - Krenuo je meč pod Goricom. Tribine ispunjene do posljednjeg mjesta, sjajna koreografija na sjeveru...

5' - Prvih pet minuta proteklo je u znaku Crne Gore, igralo se na polivini Šveđana, dobar početak ''sokolova''.

6' - Jovović je prvi uputio udarac ka golu gostiju, pored stative.

9' - GOOLL Švedska vodi 0:1. Kakva greška defanzivaca Crne Gore, loptu su praktično poklonili Ibrahimoviću kome nije bilo teško sa 5-6 metara da pogodi mrežu. Pogriješio je Tomašević.

11' - Velika prilika za Jovetića. Nakon kornera šutirao je glavom, ali je fenomenalno intervenisao Isakson.

25' - Nema promjene rezultata, Šveđani su imali dva prekida, Crna Gora nije uspjela da priprijeti...

28' - Jako loša igra Crne Gore u defanzivi. Greška Vladimira Božovića, umalo Ibrahimović da poveća na 0:2!

29' - Novi korner za Crnu Goru. Savić je skoćio, šutirao glavom, ali preko prečke!

37' - Nova dobra prilika za goste. Ibrahimović je izbacio Savića, šutirao, ali je lopta završila pored desne stative.

40' - Božović je odlično uposlio Jovetića, koji je u šesnaestercu jako loše primio loptu, ostalo je 0:1.

42' - Novi korner za Crnu Goru, Jovetić ponovo glavom, ali pravo u Isaksona.

44' - Jovetića večeras ne sluša lopta. Damjanović je odlično proigrao napadača Sitija, ali je Stevan jako loše primio loptu na ivici šesnaesterca.

45' - KRAJ POLUVREMENA! Švedska vodi 0:1 golom Ibrahimovića!

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME

46' - Umjesto Vladimira Božovića ušao je Marko Bakić.

56' - Šut Damjanovića, ali lako za Isaksona.

63' - Nema dešavanja na terenu, izmjena kod Šveđana Larson umjesto Forsberga

64' - Šut Jovetića, blokada defanzivaca gostiju, i korner.

66' - Imali smo puno sreće. Ispao je Volkov, prošao je Durmaz, ali smo ipak uspjeli da se odbranimo u kaznenom.

66' - Bećraj je zamijenio Damjanovića.

73' - Stativa Ibrahimovića. Odlično je Šveđanin izveo slobodnjak, ali nas je spasila stativa!

76' - Kakva prilika za Crnu Goru!!! Nakon prekida, Baša je promašio praktično prazan gol, lopta je otišla preko prečke sa metra udaljenosti.

77' - Janković je zamijenio Tomaševića.

80' - GOOOLLLLLL Jovetić 1:1!!!! Penal je iznudio večeras odlični Jovović, siguran izvođač bio je Jovetić!!!

81' - Velika prilika za Švedsku, imali smo sreće Ekdal je šutirao preko prečke.

88' - Sjajan prodor Bećiraja, prošao je dva igrača, šutirao, ali je intervenisao Isakson.

90' - KRAJ, završeno 1:1!