EL: Zvezda razbila Laboral u Vitoriji!

Košarkaši Crvene zvezde nastavili su put ka Top16 fazi Eurolige pobijedivši Kuču Laboral u Vitoriji sa 86:66, u 5. kolu Eurolige.

Zvezda je ostvarila treću pobjedu u D grupi. Ekipa Dejana Radonjića meč je prelomila u drugom poluvremenu kada je raznovrsnom igrom u napadu i granitnom odbranom napravila najvećih 25 poena prednosti koliko je bilo u nekoliko navrata.

Luka Mitrović imao je 17 poena, 5 skokova i 2 asistecnije, a ubjedljivo najbolju partiju od dolaska na Mali Kalemegdan odigrao je Majk Cirbes sa 15 poena i 7 skokova. Markus Vilijams proradio je u nastavku, a na kraju je imao 14 poena i 6 asistencija, Marjanović je dodao 12 uz 6 skokova, Blažič je imao 9, Lazić 7, a Jović 4. U domaćem sastavu Šengelija je jedini bio raspoložen sa 20 poena i 5 skokova.

Zvezda je sada druga u D grupi sa skorom 3-2, a u narednom kolu gostovaće turskom Galatasaraju u Istanbulu. (B92)