ABA: Budućnost stigla do šeste pobjede!

Košarkaši Budućnost Volija prekinuli su seriju od dva poraza - ''plavi'' su u 7. kolu ABA lige savladali u ''Morači'' ekipu Mega Vizure 88:80 (27:19, 17:14, 18:14, 26:33) i stigli do šeste pobjede u regionalnom takmičenju.

Meč je otvorio Aleksa Popović sa dvije trojke, a nakon minut ipo igre vodili smo 8:3. Nakon krađe Kuka, sredinom četvrtine bilo je 12:6 za Budućnost. Domaćin je održavao prednost, čim je ušao Rejnolds je pogodio za 18:12 u 8. minutu meča, zatim Dašić trojku, a poenima Subotića došli smo na 24:12. Prvu dionicu riješili smo u našu korist 27:19.

Gosti, za koje nastupaju dva mlada crogorska reprezentativca Vrbica i Nikolić, smanjili su na 29:24 nakon dva minuta igre u nastavku. Budućnost nije bila šuterski raspoložena, u pet ipo minuta druge četvrtine postigla je samo 5 poena, 32:29. Katastrofalnu seriju ''plavih'' prekinuo je Subotić, a nakon još jedne greške gostiju došli smo do 36:29. Na dva ipo minuta do pauze Subotić je pogodio trojku za plus 10. Na kraju drug dionice bilo je 44:33 za crnogorskog šampiona.

U 23. minutu meča Mega je pogodila za 38:46. Rejnlods je pogodio trojku za 53:42 i vratio Budućnosti dvocifrenu prednost. Na tri minuta do kraja dionice ''plavi'' su otišli na 14 poena razlike 60:46. Pred posljednjih deset minuta Budućnost je vodila ubjedljivo 62:47.

Ćapin je na početku posljednje dionice pogodio trojku za 65:48, a ubrzo i Subotić za 70:51. Na pet minuta do kraja ''plavi'' su imali ogromnih 76:58. Na kraju konačnih 88:80 za šesti trijumf Budućnost Volija u sedam mečeva.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Bojan Subotić sa 22, Vladimir Dašić je ubacio 18, dok je Džej Ar Rejnolds ubacio 16 poena. Istakao se i Aleksa Popović sa 14 koševa.

U ekipi Mega Vizure najbolje je bio Dušan Čantekin sa sa 17, dok su po 14 poena ubacili Aleksandar Marelja i Andrija Bojić.

Budućnost Voli će u osmom kolu, 15. novembra, biti gost ekipe Zadra.