PL: Čelsi osvojio i Liverpul

Derbi 11. kola Premijer lige Čelsi je riješio u svoju korist savladavši u gostima Liverpul poslije preokreta sa 1:2.

Utakmica je počela tek poslije minuta tišine u znak sjećanja na žrtve Prvog svjetskog rata. Domaćini su znatno bolje počeli i rano su došli u vođstvo već u 9. minutu, ali je samo pet minuta kasnije Kejhil izjednačio. Pobjedu gostima donio je Košta. Ipak, Liverpul je "zakinut" za čist prenal u finišu susreta, ali bi to bio nezasluženi remi.

Liverpul - Čelsi 1:2 (1:1)

Strelci: 1:0 Emre Čan (9), 1:1 Geri Kejhil (14), 1:2 Dijego Košta (67)

Liverpul: Minjole, Džonson, Škrtel, Lovren, Moreno, Henderson, Džerard, Emre (od 70. Alen), Sterling, Baloteli, Kutinjo (od 70. Borini)

Čelsi: Kurtoa, Ivanović, Kejhil, Teri, Aspilikueta, Matić, Fabregas, Ramireš (od 55. Vilijan), Oskar, Azar (od 90+5 Filipe Luis), Dijego Košta (od 90. Drogba)