EP kval: Crna Gora poražena u Beogradu od Srbije

RukometasiTrening2910
P
oraz rukometaša Crne Gore na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo - izuzetno podmlađeni ''lavovi'' nijesu uspjeli da prirede iznenađenje u Beogradu i savladaju Srbiju, 25:21 (10:9). Melić i drugovi se sada okreću neđeljnom duelu sa Islandom u Baru.

Crna Gora je dobro počela meč, dva puta imala je minimalno vođstvo (2:1 i 3:2), a u 31. minutu posljednji put je uspjela da izjednači (10:10).

Crna Gora je 35 minuta bila ravnopravan rival, imala je gol zaostatka i napad za izjednačenje, ali nije uspjela da ga realizuje. Uslijedila je serija od četiri uzastopna pogotka domaćina za vođstvo od 16:11 u 40. minutu. Razlika je u 55. minutu iznosila i šest golova (23:17).

Crnogorski rukometaši u dva navrata uspjeli su da zaostatak smanje na tri gola, (16:13 u 45. i 23:20, 24:21 u 58), ali ne i da ugroze trijumf domaćina.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bili su Darko Đukić i Marko Vujin sa po sedam golova. U crnogorskoj selekciji, na čoijem se golu istakao Rade Mijatović, najefikasniji je bio Fahrudin Melić sa šest, dok su po četiri gola postigli Miloš Božović i Vuko Borozan. U drugom meču naše grupe Island je bio bolji od Izraela 36:19.

Srbija - Crna Gora 25:21 (10:9)

Sedmerci: Srbija 2 (1), Crna Gora 3 (3). Isključenja: Srbija 14, Crna Gora 10 minuta.

Srbija: Milić, Kocić (osam odbrana), Pušica 1, Vujin 6, Nikčević 3, Đukić 7, Iilić 1, Marković, Prodanović, Stojković 2, Rnić 1, Vučković, Zelenović 1, Dal. Čutura 3, Dav. Čutura, Marsenić.

Crna Gora: Mijatović (11 odbrana i sedmerac), Mijušković (dvije odbrane), Borilović, Melić 6, Milašević, Popović, Čavor, Anđelić, Radović, Vujović 2, Pejović, Petričević 2, Božović 4, Borozan 4, Grbović 1, Lipovina 2.

(foto: Handbalme)