EK: Fenomenalna Budućnost! ''Plavi'' se prošetali Poljskom!

BuducnostKosarka2210
P
rva pobjeda košarkaša Budućnost Volija u Eurokupu! Odlične partije iz ABA lige ''plavi'' su prenijeli na evropsko tamičenje, i slavili u Poljskoj proti Zjelen Gore 76:90 (16:17, 18:30, 25:22, 17:21). Nakon dva startna poraza, jako bitan trijumf crnogorskog šampiona koji je vodio tokom cijelog meča, i koji sada nastavlja trku za jedno od etiri jesta u grupi F.

Nakon startnog vođstva Budućnosti, domaćin je brzo preokrenuo rezultat, gosti su forsirali šut za tri poena, koji ih nikako nije služio, pa je na polovini četvrtine bilo 9:7. Srećom ni Poljaci nijesu bili raspoloženi u završnici pa se nijesu odlijepili, a to je iskoristio Rejnolds pa trojkom pogodio za 9:10. Košem Planinća došli smo do 14:17, a do kraja četvrtine domaćin je još jednom pogodio za 16:17.

Sa 4:0 otvorili smo drugu dionicu, ali smo brojnim greškama dozvolili protivniku da se vrati i preokrene na 22:21. No, nova serija ''plavih'' i novi preokret na 22:28. U 15. minutu Rejnolds je svojim sedmim poenom donio prednost Budućnosti od 27:33. Odlična igra u odbrani crnogoskog prvaka uslovila je da dođemo do 29:38 na tri minuta do kraja četvrtine, a koševima Kuka i Rejnoldsa i na velikih 34:47.

Dobro je krenula Budućnost i treću četvrtinu, poslije tri minuta imala je prednost od 38:52. Došlo je i do koškanja na terenu, Hosli je uhvatio za vrat Dašića, nakon koje je Vladimir dobio tehničku grešku, a za Hosli je meč bio završen. Ubrzo je Dašić zaradio još jednu tehničku nakon koje je i za njega bio završen meč. Uslijedila je serija slobodnih bacanja na objema stranama, na polovini dionice bilo je 44:60 za Budućnost. Serija domaćina od 6:0, što je natjeralo Igora Jovovića da zatraži tajm-aut, a seriju Zjelen Gore prekinuo je Kuk trojkom 50:63. U posljednjih deset minuta ušli smo sa prednošću od 59:69.

Brojnim greškama smo otvorili posljednju četvrtinu, u 33. minutu Budućnost je vodila 65:71. Seriju grešaka prekinuo je Planinić za plus 8, a na pet ipo minuta do kraja Šehović je pogodio trojku za 67:76. Padale su trojke, kako na jednoj tako i na drugoj strani, i na četiri minuta do kraja vodili smo 70:82. Kada je Šehović pogodio i petu trojku za 72:87 na dva ipo minuta do kraja, odahnuli su u taboru crnogorskog šampiona, upisana je prva pobjeda u Eurokupu. Dakle, konačnih ubjedljivih 76:90.

Najefikasniji u pobjedničkom timu, koji je večeras pogodio 15 trojki, bili su Suad Šehović i Džej Ar Rejnolds sa po 17, dok je poen manje ubacio Darko Planinić. U poljskom timu najefikasniji je bio Adam Hričanjuk sa 13 poena. Sljedeći meč Budućnost igra u neđelju u Beogradu, u derbiju ABA lige gostovaće Crvenoj zvezdi. U Eurokupu 5. novembra dočekujemo Lokomotivu Kuban.