Van Persi u nadoknadi donio bod Junajtedu protiv Čelsija

VanGalMurinjo2610
F
udbaleri Čelsija bili su na pragu pobjede u derbiju devetog kola Premijer lige, ali je Mančester junajted golom Robina van Persija u četvrtom minutu sudijske nadoknade došao do remija 1:1.

Samo devet minuta igre u nastavku bilo je dovoljno Čelsiju da dođe do vođstva. Korner je sa lijeve strane izveo Fabregas, a Drogba je na prvoj stativi umakao Rafaelu i glavom zatresao mrežu za 0:1.

Taman kada se spremalo slavlje Čelsija, uslijedio je šok za goste iz Londona u četvrtom minutu sudijske nadoknade - Branislav Ivanović je skrivio faul na lijevoj strani i zaradio drugi žuti karton i isključenje, a Di Marija je izveo prekid, Felaini glavom natjerao Kurtou da kratko odbije loptu do Van Persija koji ju je zakucao u mrežu za 1:1.