Feninger i Šifrin podijelile prvo mjesto

Feninger2510
A
ustrijanka Ana Feninger i Amerikanka Mikaela Šifrin podijelile su prvo mjesto na prvom veleslalomu sezone koji je za Svjetski kup alpskih skijašica vožen danas u austrijskom Zeldenu.

Feninger, koja je bila vodeća nakon prve vožnje, i Šifrin, trku su završile u istom ukupnom vremenu dva minuta, 39 sekundi i 85 stotinki. Austrijska skijašica, koja brani trofej u veleslalomu i Svjetskom kupu, u Zeldenu upisala je devetu pobjedu. Pobjedu više u Svjetskom kupu ima Šifrin.

Sa 27 stotinki zaostatka treće mjesto osvojila je Austrijanka Eva-Marija Brem, četvrta je bila njena sunarodnica Katrin Cetel, a peta Italijanka Federika Brinjone. Slovenka Tina Maze prvo takmičenje sezone Svjetskog kupa završila je na 22. mjestu.

Zelden će sjutra biti domaćin veleslaloma skijaša. (Mina)