- “Pobjeda“ je prije sedam decenija nastala kao jedno od dostignuća crnogorskog antifašizma, temeljne vertikale državnog i nacionalnog identiteta i istorijskog trajanja Crne Gore. Bila je simbolički izraz tog podviga u borbi za nacionalno i socijalno oslobođenje, i za povratak njenog državnog imena kroz antifašističku revoluciju – navodi se u čestitki predsjednika Vlade upućenoj odgovornoj urednici Vesni Šofranac i stečajnom upravniku Mladenu Markoviću povodom 70. godišnjice izlaska prvog broja „Pobjede“.
Predsjednik Vlade navodi u čestitki da je „Pobjeda“ „pouzdani hroničar, svjedok i akter novije crnogorske istorije u svim državnim aranžmanima i društvenim previranjima, do obnove državnosti na demokratskom referendumu prije osam godina, do današnjih dana“ kao i da je Pobjeda „bila uvijek novinarska radionica, rasadnik kadrova koji su preuzimali i najodgovornije društvene i državne dužnosti u Crnoj Gori i u jugoslovenskoj federaciji“.
- Ona je informativno i kulturno ogledalo savremenog crnogorskog društva sa svim njegovim vrlinama i manama, u svim razvojnim fazama, pravi izraz naših klonuća i uspjeha. Od prvog dana je dijelila sudbinu čitalaca i države kao medijski lakmus političkih, ekonomskih, kulturnih i ukupnih kretanja, što potvrđuje i današnja situacija nakon godina razorne finansijske i ekonomske krize u Evropi i u svijetu, koja nije mimoišla ni Crnu Goru – navodi se u čestitki.
Premijer Milo Đukanović navodi u čestitki da će Vlada „kroz državni odnos prema ovoj nacionalnoj instituciji, nastojati da pomogne u stvaranju uslova za njeno održanje i osavremenjavanje kao novina sa visoko profesionalnim standardima, u najboljem interesu demokratizacije i ukupnog razvoja društva, kroz proces osvajanja modernih evropskih vrijednosti na putu integracije Crne Gore u EU i NATO“.