Eurokup: Novi poraz Budućnosti

BuducnostKosarka2210
P
oraz košarkaša Budućnost Volija od turske Karšijake u odličnom meču drugog kola Eurokupa! Samo su nedostajali navijači pa da se zaokruži sjajan okršaj u ''Morači'' (zbog kazne igrale se pred praznim tribinama) koji je pripao turskoj ekipi 79:82 (27:25, 16:17, 18:20, 18:20). Puno su griješili ''plavi'', imali smo veliki broj izgubljenih lopti, i sa takvom igrom teško se moglo do prve pobjede u novoj sezoni Eurokupa.

Gosti su poveli 5:0, Planinić je sa dva vezana koša smanjio rezultat, a Kuk trojkom izjednačio na 7:7. Budućnost je prvi put povela u sedmom minutu 10:8, a na tri ipo minuta do kraja četvrtine Kuk je novom trojkom doveo Budućnost u vođstvo od 17:10. Prednost smo uvećali minut kasnije na 22:14, nakon tehničke greške treneru Jovoviću, gosti su smanjili na 25:21, na kraju četvrtine 27:25.

Veliki broj grešaka, veliki broj izgubljenih lopti košarkaša Budućnosti u samo dva minuta druge četvrtine (isticao se Ćapin koji je zamijenio Kuka), što je i natjeralo Igora Jovovića da zatraži tajm aut. Izlaskom Kuka totalno se poremetila igra ''plavih'' što i najbolje govori rezultat za četiri minuta druge dionice, 29:37. U posljednjih pet minuta meča čak 20:4 za Turke. Mnogo loša igra, veliki pad u igri, gosti su vodili i 40:29. Međutim, uslijedila je serija Budućnosti od 6:0, imali smo priliku da dodatno smanjimo, ali je Šihi promašio dva šut za tri poena. No, odigrali smo odlično u odbrani, i uz nekoliko grešaka gostiju, na 40 sekundi do kraja prišli smo na 41:42. Šihi je bio precizan sa slobodnih bacanja, pa smo na dužu pauzu tišli sa prednošću od 43:42. Jako loše smo otvorili četvrtinu, ali smo u finišu zaigrali kako treba.

Za samo minut treće četvrtine već smo bili napravili tri faula, tri puta izgubili loptu, nešto više od pet minuta nijesmo postigli koš, gosti su za to vrijeme ubacili 12 za 43:54. Katastrofalnu igru Budućnosti prekinuo je Šehović trojkom, a na dva ipo minuta do kraja Šehović je još jednom pogodio trojku za 51:56. Pogađao je Dašić (deset uzastopnih poena), pogađali su i Turci, ali smo ipak uspjeli da uoči posljednje četvrtine priđemo na 61:62.

Na startu posljednje dionice, Gabrijel je pogodio trojku, a onda vezao još dva poena, za 61:67. Uzvratio je Kuk trojkom, a u 33. minutu gosti su vodili 69:66. Rejnolds je smanjio na poen zaostatka, a na sredini posljednje četvrtine Dikson je pogodio trojku za 70:76. Rejnolds je sa slobodnih smanjio na 72:76 na tri minuta do kraja, a Kuk promašio trojku za minus jedan. Ponovo neshvatljive greške igrača Budućnosti u napadu, brzopleto smo gubili lopte, i umjesto da priđemo, gosti su se naravno odvojili na 72:78 u 38. minutu a onda i priveli meč kraju u svoju korist, 79:82.

Budućnost u narednom kolu 29. oktobra gostuje Zelengori, u međuvremenu, u subotu u ''Morači'' gostuje Cibona u ABA ligi.