LŠ: Real se prošetao Enfildom, ubjedljivi Dortmund i Atletiko, poraz Juvea

LigaSampion0910
Real Madrid prošetao se Enfildom u trećem kolu Lige šampiona, Juventus je poražen u Atini, ubjedljive pobjede upisali su Atletiko i Dortmund, Arsenal je u finišu došao do preokreta i tri boda u Briselu, trijumfe su zabilježili Leverkuzen i Ludogorec, a pobjednika nije bilo u Monaku.

Da krenemo redom od grupe A, Atletiko se mučio protiv Malmea u prvom poluvremenu, odlično su se držali Šveđani u Madridu, a kada je Koke načeo mrežu gostiju krenula je prava goleada, završena golovima Godina i Ćerćija u sudijskoj nadoknadi vremena za velikih 5:0 i prvu poziciju. Isti broj bodova ima i Olimpijakos koji je u Atini savladao Juventus golom Kasamija 1:0.

Real Madrid lako je izašao na kraj sa Liverpulom na Enfildu. Ronaldo je načeo ''redse'' i stigao do 70. gola u Ligi šampiona, a dokrajčio ih je Benzema sa još dva u prvom poluvremenu. Drugih 45 minuta bilo je rutina za ''kraljeve'' koji u sjajnoj formi očekuju EL Klasiko za vikend. Do prve pobjede, al potpuno zaslužene stigao je Ludogorec, a pobjedu Bugarima nad Bazelom donio je Minev u 90. minutu.

U grupi C golova nije bilo između Monaka i Benfike, a Leverkuzen je u drugom poluvremenu slomio otpor Zenita i slavio sa 2:0. Mnogo zanimljivije bilo je u Briselu u grupi D. Anderleht je poveo preko Nahara u 71. minutu, i kada su svi očekivali veliki trijumf Belgijanaca, najprije je u 89. izjednačio Gibs, a Podolski u sudijskoj nadoknadi donio trijumf ekipi Arsena Vengera. Istanbulom se prošetao Dortmund, stigao do tri boda veoma lako, i sa čak 4:0 pregazio Galatasaraj.