ABA: Perfektna Budućnost! ''Plavi'' razbili Levski!

BuducnoszKosarka1910
K
ošarkaši Budućnost Volija ređaju pobjede u ABA ligi - i u četvrtom kolu regionalnog takmičenja ''plavi'' su stigli do ubjedljive pobjede u Sofiji protiv Levskog 92:75 i ostali na vrhu sa maksimalnim učinkom.

Veliki broj koševa viđen je u prvoj četvrtini, Budućnost se počela odvajati u 3. minutu kada je Vitkovac pogodio za 10:6, Popović je na sredini dionice pogodio za 13:9, a najveću prednost ''plavi'' su imalu dva minuta rije kraja kada je bilo 21:13. Uslijedio je zastoj u taboru crnogorskog šampiona, pa su Bugari smanjii na 25:27.

Trojkom Rejnoldsa i pogotkom Planinića otišli smo na plus sedam na startu druge četvrtine, a u 15. minutu Kuk je bio precizan za 37:29. Minut kasnije nakon sjajne akcije Subotić je pogodio za velikih 43:31. Nakon neshvatljive tehničke greške domaćin je smanjio na minus devet , ali smo ubrzo vratili na dobrih 12 razlike prednosti. Na poluvrijeme Budućnost je otišla sa odličnih 53:39. Na žalost, već na poluvremenu Budućnost je ostala bez Vitkovca koji je zbog tehničke greške morao da napušti teren.

Odlično otvorena treća dionice, Subotić je ukrao loptu, Šehović je pogodio za 58:41, a onda i Kuk trojku za +20! Budućnost je nastavia sa dobrom igrom, ako u odbrani tako i u napadu, na sredini četrtine, Kuk je trojkom donio prednost od 69:47. U posljednjih deset minuta crnogorski šampion je ušao sa prednošću od 79:59. Šehović i drugovi su lagano, bez velikog opterećenja odradili i posljednju četvrtinu, stigli do četvrte pobjede iz isto toliko mečeva, i trenutno se osamili na vru ABA lige.

Budućnost če u narednom kolu u subotu dočekati Cibonu, ali ih u srijedu u ''Morači'' očekuje meč Eurokupa, protiv turske Karšijake.