EUROKUP: Ventspils prekinuo seriju pobjeda Budućnosti

BuducnostKosarka1510
P
oraz košarkaša Budućnost Volija na startu nove sezone Eurokupa - ''plavi'' su u prvom kolu Eurokupa na teškom gostovanju letonskom Ventspilsu poraženi 82:75. Tako je prekinuta sjajna serija crnogorskog šampiona od tri pobjede u ABA ligi, a još jedno teško gostovanje za vkend čeka Šehovića i drugove kada gostuju Levskom iz Sofije.

Budućnost je držala priključak do sredine prve četvrtine, kada je bilo 14:13 za Letonce, a na minut ipo do pauze, domaćin je uvećao na 23:15. Uspjeli smo da smanjimo na tri poena zaostatka, a ista razlika bila je i u trećem minutu druge četvrtine kada je nakon sjajne akcije Ćapin pogodio za 30:27. Brzo se odvojio domaćin, ali smo i mi brzo odgovorili - trojkom Šehovića i košem Dašića prišli na 34:32. Međutim, na dva minuta do kraja četvrtine, Ventspils je uvećao na 43:32. Loša završnica drugog dijela za goste, veliki pad u igru što je domaćin znao da iskoristi i uveča na 15 poena prednosti. Kuk je sa slobodnih bacanja prekinuo seriju Letonaca od 13:0, a onda je uz zvuk sirene sa pola terena Lejasmejers pogodio za 50:34.

Serijom 4:0 otvorili smo treću dionicu, ali je Bejners uzvartio trojkom. Nekoliko grešaka u napadu Budućnosti na pravi način je iskoristio domaćin i lako došao do 57:40. Rasla je prednost Vantsplsa na 64:55 na dva ipo minuta do kraja, Šehović je trojkom smanjio, ali već sljedeći napad Letonci su uspejšno realizovali. Na kraju treće dionice ogromnih 70:52 za Ventspils.

I ovu smo četvrtinu dobro otvorili, sa dva vezana koša smanjili na -14, a Rejnolds sa dvije uzastopne trojke na 70:62! Odličnom odbranom došli smo do serije od 10:0 na skoro sedam minuta do kraja meča. Imali smo dvije prilike da dodatno smanjimo, nijesmo bili koncentrisani u napadu, a pogodili jedno slobodno od četiri. Nova slobodna, ovaj put Rejnolds je bio uspješan oba puta za 72:66 na tačno pet minuta do kraja. Međutim, pogađao je i domaćin, ali i Rejnolds, pa je u 37. minutu bilo 76:70. Nijesmo imali sreće u sljedećem napadu, Grant je uhvatio loptu između dvojice naših igrača, pogodio uz dodatno slobodno bacanje. Vitkovac je pogodio za 79:74, a onda imao i priliku da dodatno smanji, ali mu je lopta ispala iz ruku. Letonci su bili smireniji u završnici, Planinić je na minut do kraja iskoristio samo jedno bacanje za 81:75. Uzeli smo loptu, ali je Kuk promašio za dva, na kraju konačnih 82:75 za Ventspils.

Veoma malo vremena Budućnost će imati za odmor, jer je već za vikend očekuje teško gostovanje u okviru ABA lige, i to Levskom iz Sofije.