EP kval: Njemci razočarali, Ronaldo spasio Portugal

Portugal1419
F
udbalska reprezentacija Njemačke bila je sigurna da će u grupi D upisati drugi trijumf, ali im se taj san srušio, jer je Republika Irska u četvrtom minutu nadoknade došla do remija u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Pobjedu je ostvarila Rumunija protiv Finske 2:0, dok je istim rezultatom Sjeverna Irska iznenadila na gostovanju Grčku. Švajcarska je lako prešla preko San Marina 4:0, kao i Gruzija preko Gibraltara 3:0. Poljaci i Škoti su igrali neriješno 2:2.

Fudbaleri Portugala pobijedili su Dansku u Kopenhagenu sa 1:0 (0:0) u meču I grupe. Odlučujući pogodak postigao je Kristijano Ronaldo u 95. minutu – Kvarežma je centrirao sa desne strane, a Ronaldo je visoko skočio, nadvisio golmana Šmajhela i glavom poslao loptu u mrežu.