• Ostalo

EP kval: Englezi jedva, trijumf Ukrajine

RuniEng
E
ngleska je pobijedila Estoniju minimalnim rezultatom na gostovanju, dok je Ukrajina sa 1:0 bila bolja od Makedonije. Rusija je remizirala sa Moldavijom (1:1), pošto je selekcija Fabija Kapela primila gol samo minut poslije vođstva.

Selekcija Fabija Kapela imala je priliku da se izjednači po broju bodova sa Austrijom, ali je vođstvo izgubila za minut. Dugo su odolijevali Moldavci, čak do 73. minuta kada je Dzjuba iznudio i realizovao penal, a već u prvom sljedećem napadu rivala, Epureanu je utišao Otkritije Arenu udarcem glavom nakon kornera.

Estonci su dobro namučili Engleze, odolijevali su čak i sa igračem manje oko 25 minuta poslije isključenja kapitena Klavana, da bi Runi donio bodove iz slobodnog udarca. Ukrajina je do pobjede nad Makedonijom došla golom Sidorčuka, koji je pred odlazak na pauzu iskoristio dodavanje Jarmolenka

Austrija - Crna Gora 1:0 (1:0)