SP: Markes odbranio titulu, pobjeda Lorenca

Markez1210
V
ozač Repsol Honde, Španac Mark Markes, odbranio je titulu prvaka svijeta u kraljevskoj klasi Moto GP šampionata.

On je na Velikoj nagradi Japana, 15. takmičenju ove sezone, osvojio drugo mjesto i tri trke prije kraja stekao nedostižna 82 boda prednosti i obezbijedio novi šampionski trofej. Markes je ove sezone ostvario 11 uzastopnih pobjeda.

Na stazi Tvin Ring Motegi pobijedio je Španac Horhe Lorenco na Jamahi sa rezultatom 42 minuta, 21 sekundu i 55,9 stotinki. Italijan Valentino Rosi na Jamahi završio je na trećem mjestu, dok je četvrti bio Španac Dani Pedrosa na Hondi.

Markes je nakon 15. trke prvi na tabeli sa 312 bodova, dok su po 230 osvojili Pedrosa i Rosi. Moto GP šampionat biće nastavljen 19. oktobra Velikom nagradom Australije. (Mina)