Srbija izvukla bod u Jerevanu!

JermenijaSrbija
F
udbaleri Srbije bili su na pragu poraza na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016, ali se sa gostovanja iz Jermenije vraćaju sa bodom do koga su došli golom Zorana Tošića u 90. minutu - 1:1 (0:0).

Ni u drugom meču na kormilu "orlova" Dik Advokat nije uspio da se raduje, a ako se to nije očekivalo u duelu sa Francuskom (1:1), onda jeste u Jerevanu.

Jermenija je došla do prednosti u 73. minutu. Poslije kornera i "boksovanja" Stojkovića, lopta je došla do Voskanjana koji je lako pretrčao Kuzmanovića na lijevoj strani i pronašao Arzumanjana, a on je iz peterca, pored Kolarova i Stefana Mitrovića glavom zakucao loptu pod prečku za 1:0.

Domaćin je imao idealnu priliku da ovjeri trijumf, ali je promašio penal osam minuta prije kraja. Kada se činilo da će se "orlovi" poraženi vratiti iz Jerevana, uspjeli su da se izvuku - poslije akcije po lijevoj strani Tadić je odložio loptu za Zorana Tošića a on je sa 20 metara lijepo pogodio gornji lijevi ugao za remi.