• Ostalo

SAVIĆ: Moramo ozbiljno shvatiti prvi meč

SavicCG
P
osljednji trening pred put za Lihtenštajn, odakle će početi oktobarsku turneju, fudbaleri Crne Gore odradili su na stadionu pod Goricom. U punom sastavu ''hrabri sokolovi'' tempiraju ritam za duel u Vaducu,a  stub odbrane Stefan Savić ističe da su tri boda imperativ.

''Od prvog meča očekujem pobjedu, očekujem da uzmemo tri boda, jer ako ih tu izgubimo, mislim da ih nemamo đe vratiti. Moramo se ozbiljno pripremiti za ovaj meč, svi znamo da ako ne dobijemo, nemamo šta dalje da tražimo. Znamo da su izbacili Slovačku sa Svjetskog prvenstva, Bosnu i Hercgovinu su namučil, izgubili su samo 2:1. Ni Rusi ih nijesu dobili tako lako. Moramo se maksimalno koncentrisati, da odradimo meč kako treba, a onda da putujemo za Austriju, da probamo da se vratimo neporaženi. Ako bi u Beču uzeli bodove, to bi nam olakšalo put do EP'', kazao je Savić.

''Protiv ovakvih ekipa je laške ako postignete gol na vrijeme, ali ne treba da žurimo. Imamo kvalitet u napadu da postignemo gol. Naša snaga je uvijek bila u tome da sačuvamo gol, a u napadu smo imali igrače koji uvijek mogu da zatresu mrežu. Može se desiti da i u 90. minutu postignemo gol, treba biti strpljivi, čekati šansu.''

Savić ističe da je malo dana za trening, malo vremena da se što bolje uigramo.

''Malo igrača igra standardno u svojim klubovima. Ovo je jak ritam, odigrati dva meča u četiri dana. Ima nas dosta, selektor će sigurno odmoriti neke igrače. Ima dosta reprezentativaca koji mogu da odgovore zahtjevima. Možda je bolje što ostajemo tamo, što se ne vraćamo, već sjutra idemo za Austriju. Ova ekipa ima timski duh, i to vrijeme što provedemo zajedno, dosta će nam značiti. Što se tiče ostalih mečeva,moguće je da Moldavija zakine Austriju. I mi smo osjetili snagu Moldavaca i sigurno da će nekome zakinuti bodove do kraja.''

Reprezentacija sjutra ujutro putuje za Lihtenštajn, a večeras od 20 sati i 30 minuta na svečanosti u hotelu Podgorica biće uručeni srebrni jubileji igračima koji su odigrali 25 i više utakmica za reprezentaciju.