Primera: Het-trik Ronalda u pobjedi Reala nad Baskijcima

Ronaldo0509
P
rogram sedmog kola Primere "zatvorio" je Real sa čak 5:0 protiv Atletik Bilbaa.

Već u drugog minutu je najavljen debakl gostiju golom Ronalda na asistenciju Bejla, da bi zatišje trajalo do završnice poluvremena. Tada je Modrićev centaršut iskoristio Benzema u skoku, a u nastavku je Ronaldu Velšanin ponovo "namjestio" pogodak. Portugalac je zatim servirao loptu Benzemi za velikih 4:0 i tačku na meč stavio uz dosta sreće. Pepe je pogodio loptom njegov lakat, a ona se neodbranjivo odbila u mrežu.

Bilbao je pretposljednji na tabeli sa pet poraza, dok je Real nastavio potjeru za Barsom koja ima četiri boda više. Kristijano Ronaldo je protiv Atletika došao do 22. het-trika u Primeri i tako je izjednačio ligaški rekord, a postigao je do sada čak 190 golova u šampionatu na 171 utakmici.