LŠ: Poraz Barse, remi u Mančesteru, trijumf Čelsija!

LigaSmapionalogo
Poraz Barselone u Parizu, remi u Mančesteru između Sitija i Rome, te minimalni trijumfi Bajerna i Čelsija obilježili su prvih osam mečeva drugog kola Lige šampiona. Novi poraz Bilbao, a pobjednika nije bilo u Nikoziji, Ljvovu i Gelzenkirhenu.

Bajern Minhenu je nakon trijumfa u Moskvi, odlično ''pao'' remi Sitija i Rome od 1:1, pa su se osamili u grupi E sa šest bodova. Aguero je doveo domaćina u vođstvo u 4. minutu sa bijele tačke, ali je kapiten Rome Frančesko Toti sredinom prvog poluvremena majstorijom postavio konačnih 1:1. Stevan Jovetić je u 84. minutu zamijenio Aguera, imao je dva udarca prema golu u samom finišu, ali se rezultat nije mienjao.

Kada je stigla informacija da će PSŽ igrati bez Ibrahimovića, nekako su svi očekivali da Barsa uknjiži nova tri boda. Međutim, desilo se suprotno. Goleadu na Parku prinčeva otvorio je David Luiz u 10. minutu, Mesi je nakon sjajne akcije vrlo brzo izjednačio, ali je Verati vratio prednost Parižanima, gol ide na dušu novog golmana Katalonaca, Ter Štegena. Na početku drugog dijela ponovo je Ter Štegen ostao skamenjen na gol linij, Matudi je gađao kroz noge za 3:1. Iako je Nejmar samo dva minuta kasnije smanjio, Francuzi su ipak uspjeli da sačuvaju prednost i dođu do tri poena.

Čelsi se pošteno ispromašivao u Lisabonu, sami ispred golmana bili su Košta, Šurle, Oskar, imali su katastrofalne završnice, ali se ipak Matić glavom pobrinuo da tim iz Londona upiše prvu pobjedu u Ligi šampiona ove sezone. Šalke je nastavio sa promjenljivim igrama, bod iz Gelzenkirhena odnio je Maribor, drugi ukupno.

Duel između Šahtjora i Porta na poluvremenu završen je bez golova, ali onda u nastavku čak četiri. Domaćin je poveo preko Tekšeire, a kada je Adrijano na četiri minuta do kraja pogodio za 2:0 počelo je slavlje. Međutim, šok za Ukrajince uslijedio je jako brzo. Rezervista Martinez je sa dva gola donio Portugalcima bod. Još jednom je razočarao Atletik Bilbao, koji je poražen od Bate Brisova 2:1.