Vaterpolo

LŠ kvalifikacije: Novi trijumf Jadrana

BazenJadran2609
N
ova pobjeda vaterpolista Jadrana iz Herceg Novog - u četvrtom kolu B grupe kvalifikacija za Ligu šampiona, Novljani su bili bolji od Monpeljea 9:7. To je drugi trijumf ekipe Vladimira Gojkovića uz po jedan poraz i remi. Ovim trijumfom crngorski šampion izborio je narednu rundu kvalifiakcija.

Domaćin turnira je poveo 2:0 golovima Draškovića i Banićevića, Francuzi su smanjili, ali je u posljednjem minutu Pješivac pogodio za 3:1. Odbrane su odigrale čvrsto u drugih osam minuta, Monpelje je smanjio preko Peizona, a Pješivac je vratio dva gola prednosti.

Pješivac i Moskov su donijeli svom timu četiri gola viška 6:2, bilo je i plus pet, ali veliki pad u igri Novljana koji su iskoristili Francuzi da smanje na 8:7. Ipak, Jadran je uspio da sačuva prednost i stigne do druge pobjede. Sjutra veče, poslastica za sve ljubitelje vaterpolo, na Škveru u večernjem terminu duel Jdrana i zagrebačke Mladosti.

Jadran HN - Monpelje 9:7 (3:1, 1:1, 2:0, 3:5)

Jadran: Kandić, Ukropina, Popadić, Sekulić, Vidović, Moskov 1, Banićević 1, Sarić 2, Latinović, Zloković, Drašković 1, Pješivac 4, Popović

Monpelje: Jazerbenji, Čitil, Pastri, Rokijeta, Sodadije 2, Mustur, Peizon 1, Hajnrih 1, Kalinić, Vlahović 2, Lo, Čipotel, Delgado