Liga Kup: Arsenal eliminisan, Liverpul prošao nakon penala

LigaKupENG
F
udbaleri Sautemptona izbacili su Arsenal iz Liga kupa u trećem kolu pobjedom u gostima sa 1:2.

Arsen Venger je odmarao glavne igrače poput Mertesakera, Košćelnog, Gibsa, Remzija, Kazorle, Ozila, golmana Šćešnog, ali je mrežu čuvao kolumbijski reprezentativac Ospina, a na terenu su između ostalih bili Podolski, Vilšer, Aleksis Sančez i kostarikanski napadač Džoel Kembel, što nije bilo dovoljno za trijumf.

"Tobdžije" su i povele u 14. minutu fantastičnim slobodnjakom Sančeza, koji je sa 25 metara "skinuo paučinu" iz gornjeg lijevog ugla, ali je Sautempton već do poluvremena napravio preokret vrijedan pobjede.

I Brendan Rodžers je poput Vengera dao šansu igračima sa manjom minutažom, a Liverpul je poslIJe neviđene drame sa Midlsborom i ukupno 30 izvedenih penala na ruletu, te jednog u samom finišu drugog produžetka prošao u četvrto kolo - 2:2 i penalima 14:13.