T1. CFL: Sutjeska slavila u derbiju pod Goricom!

Telekom1CFL
Crnogorski fudbalski derbi pod Goricom pripao je ekipi Sutjeske! Nikšićani su slavili u gostima protiv Budućnosti 2:1, zadržali korak za vodećim Rudarom, dok su Podgoričani ostali na pet bodova minusa u odnosu na lidera.

U derbiju dana od 17 sati pod Goricom igrali su Budućnost i Sutjeska, a Nikšićani su od 12. minuta vodili golom reprezentativca Jovovića. Veliku priliku za Budućnost propuštio je Hočko u 20. minutu, izašao je sam ispred Janjuševića, ali se spetljao tokom driblinga i ostalo je 0:1. Kada su svi očekivali zvuk pištaljke za odlazak na odmor, veliko slavlje domaćih navijača, Raičević je pogodio za 1:1.

Budućnost je na startu drugog poluvremena imala šansu za preokret, ali je strijelac Raičević greškom dodao loptu do defanzivaca Sutjeske. U 55. minutu Agović je spasio gol Budućnosti, najprije je zaustavio udarac Jovovića a onda i Masata. Gosti su u 60. minutu stigli do novog vođstva preko Gorana Vujovića. Golman plavih Jasmin Agović je reklamirao ruku napadača šampiona, ali je Novović samo odmahnuo... Ni sedam minuta dodatka nijesu pomogla Budućnosti da dođe makar do boda, pa je crnogorski derbi pripao ekipi Sutjeske.

U prva četiri meča sedmog kola Telekom Prve crnogorske fudbalske lige, tri pobjede gostiju i remi. Seriju trijumfa nastavio je Rudar koji je lako izašao na kraj sa Grbljem u Radanovićima slavivši 3:0. Brnović je načeo domaćina, a Vlahović sa dva gola zaokružio odlične partije Pljevljaka.

Već u prvom minutu fudbaler Bokelja Todorović je zatresao sopstvenu mrežu, a onda je Novović fenomenalnim golom postavio konačnih 2:0 za Mladost. Lovćen je u Budvi poveo preko Tatara sa bijele tačke, ali je do poluvremena Mogren izjednačio preko Grbića. Ipak, da sa tri boda napušte Lugove pobrinuo se Vučić za treći trijumf Cetinjana. Meč u Golubovcima između Zete i Mornara završen je bez golova, domaćin je promašio penal, tačnije golman Ivanović odbranio je šut Orlandića.

U narednom kolu, u subotu, sastaće se: Berane – Rudar, Lovćen – Grbalj, Mornar – Mogren, Mladost – Zeta, Sutjeska – Bokelj i Petrovac – Budućnost.