LŠ: Džerard spasio Liverpul, pobjede Reala, Juvea i Dortmunda!

LigaSmapionalogo
Fenomenalno je krenula nova sezona Lige šampiona, veliki broj golova, uzbudljivih mečeva, iznenađenja! Branilac trofeja Real petardom je krenuo u odbranu trofeja, Dortmund je slavio u derbiju protiv Arsenala, Juve je tek u drugom poluvremenu slomio otpor Malmea, Džerard je u finišu donio tri boda Liverpulu, razočarali su Benfika i Atletiko Madrid.

Real je već u 37. minutu imao četiri gola prednosti, nakon autogola, upisali su se Bejl, Ronaldo i Rodrigez. Bazel je uspio da smanji, ali je Benzema sjajnim golom zapečatio sudbinu Švajcaraca. U istoj grupi drame nije falilo. Liverpul je nekako jedva preko Balotelija u 82. minutu poveo protiv Ludogoreca, ali je šok na ENfildu uslijedio u samom finišu kada je izjednačio Abalo. Ipak, u trećem minutu sudijske nadoknade vremena, golman Bugara je načio jedanaesterac a siguran sa bijele tačke bio je kapiten DŽerard.

Vicešampion Evrope Atletiko Madrid poražen je u Atini od Olimpijakosa 3:2. Grci su imali dva puta po dva gola prednosti, nadu gostima da mogu do boda donio je Grizman u 87, ali je ipak ostalo 3:2. Juventus je teže nego što se očekivalo došao do tri boda protiv Malmea, nakon poluvremena bez golova, Tevez je sa dva pogotka, posljednjim u 90. minutu iz slobodnjaka donio tri boda ekipi iz Torina.

U derbiju dana Dortmund je u finišu prvog poluvremena preko Imobilea poveo protiv Arsenala, a u trećem minutu drugog dijela Obamejang je postavio konačnih 2:0. Anderleht je u Istanbulu vodio do 90. minutu protiv Galatasaraja, ali je ipak bod ekipi Manuela Pelegrinija donio Jilmaz.

Malo iznenađenje priredio je Zenit u Lisabonu. Hulk je u šestom minutu šokirao navijače Benfike, domaćin je u 13. ostao sa igračem manje nakon isključenja Artura, što je iskoristio Vicel i deset minuta kasnije postavio konačnih 0:2. DO pobjede je došao i Monako u duelu sa Leverkuzenom, a strijelac jedinog gola bio je Mutinjo na pola sata do kraja meča.