• Ostalo

Primera: Veliki preokret i pobjeda Sosijedada protiv Reala

Primera30.08
F
udbaleri Reala imali su vođstvo od 0:2 na gostovanju Sosijedadu, ali su doživjeli težak poraz sa 4:2 u drugom kolu Primere.

"Kraljevski" klub je bez Kristijana Ronalda pretrpio katastrofu, iako je silovito ušao u meč. Serhio Ramos je u petom minutu glavom zatresao mrežu na centaršut Krosa iz kornera, da bi Bejl povisio na 0:2 nakon sjajnog driblinga.

Domaći tim je za šest minuta u finišu prvog poluvremena izjednačio. Najprije je Injigo Martinez matirao Kasiljasa, dok je Zurututa sjanim udarcem glavom na centaršut De la Bele zakucao loptu u mrežu. U 65. minutu sijevnula je kontra u kojoj su ispali Marselo i Ramos, a Prijeto sa desne strane pronašao Zurutuzu koji se drugim pogotkom pobrinuo za preokret. Tačku na čudesan trijumf stavio je Karlos Vela.