Bundesliga: Bajern krenuo pojedom

Robenb23.08
F
udbaleri Bajern Minhena uspešno su otpočeli odbranu titule u Bundesligi pošto su u prvom kolu na svom stadionu savladali Volfsburg sa 2:1.

Centračna figura meča bio je Roben koji je i režirao gol u 37. minutu. Holandski reprezentativac je prihvatio loptu na desnom boku i lagano se primicao Rodrigezu koji nije uspio da ga zaustavi u namjeri da centrira, dok se na pet metara našao Tomas Miler koji je rutinski zatresao mrežu.

Roben je završio svoj posao u 47. minutu kada je uspio da istrči sjajnu kontru, doda loptu Robertu Levandovskom koji ga je kratkim pasom izbacio samog pred golmana Gruna koji nije mogao da spriječi vođstvo od 2:0 domaćeg tima. Konačan rezultat postavio je Ivica Olić lijepim udarcem pod prečku.