Vaterpolo

Svjetski kup: Crna Gora eliminisana u četvrtfinalu

Lazovic22.08
V
aterpolisti Crne Gore eliminisani su u četvrtfinalu Svjetskog kupa u Almatiji u Kazahstanu. ''Ajkule'' su poražene od Hrvatske 6:5, ali su i pored dosta izmijenjenog sastava prikazale dobru partiju.

Čučković je sjajnim golom otvorio utakmicu, prvu četvrtinu smo riješili u našu korist 2:1, a nakon 16 minuta vodili smo 3:2. Duel je riješen u trećoj dionici, Hrvati su tada napravili seriju od 3:0 i u posljednjih osam minuta ušli sa dva gola prednosti. Uspjeli smo da smanjimo na gol zaostatka, imali i napad za izjednačenje, ali nijesmo uspjeli da ga realizujemo.

Po dva gola za našu selekciju postigli su Čučković i Darko Brguljan, a jedan Bulatović. Kod Hrvata Muslim je upisao 3 gola, po jedan Buljubašić, Šetka i Macan.

CRNA GORA – HRVATSKA 5:6 (2:1, 1:1, 0:3, 2:1) KRAJ

Igrač više: Crna Gora 6 (2), Hrvatska 6 (1), Peterci: Crna Gora 0 (0), Hrvatska 0 (0)

CRNA GORA: Dejan Lazović, Marko Vukmirović, Nikola Marković, Stefan Vidović, Darko Brguljan 2, Bogdan Đurđić, Đorđe Bulatović 1, Jovan Sarić, Radovan Latinović, Nikola Murišić, Filip Klikovac, Uroš Čučković 2, Slaven Kandić.

HRVATSKA: Bijač, Bukić, Milaković, Divković, Vukičević, Buljubašić 1, Muslim 3, Milaković, Visković, Živković, Šetka 1, Macan 1, Marcelić.